Popiežius: grąžinkime šeimą į Bažnyčios ir visuomenės centrą

Penktadienį, kovo 19-ąją, Šv. Juozapo iškilmės dieną, prasideda Šeimos metai „Amoris laetitia“. Sekmadienį popiežius prisiminė šių ypatingų metų suteikiamą progą atgaivinti pastoraciją taip, kad šeima taptų Bažnyčios ir visuomenės centru.

Tą pačią kovo 19-ąją sukanka penkeri metai nuo apaštališkojo paraginimo „Amoris laetitia“ – amoris laetitia reiškia meilės džiaugsmą – paskelbimo. Štai ką sakė popiežius Pranciškus sekmadienį, primindamas jau šią savaitę prasidedančius ypatingus šeimos metus „Amoris laetitia“.

    „Penktadienį, kovo 19-ąją, Šv. Juozapo iškilmės dieną, prasideda Šeimos metai „Amoris laetitia“: tai bus ypatingi metai, kad augtume šeimos meile. Kviečiu atnaujintu ir kūrybingu pastoraciniu ryžtu siekti, kad šeima taptų Bažnyčios ir visuomenės centru. Meldžiuosi, kad kiekviena šeima galėtų savo namuose pajusti gyvą šventosios Nazareto šeimos, pripildančios mūsų mažąsias namų bendruomenes nuoširdžia ir dosnia meile, kuri nepaisant išbandymų ir sunkumų yra džiaugsmo šaltinis, buvimą.“

Šeimos metai „Amoris laetitia“ tęsis nuo kovo 19-sios, Šv. Juozapo iškilmės, iki 2022 metų birželio 26 dienos, iki Romoje planuojamo X Pasaulinio šeimų susitikimo.

Popiežius viliasi, kad Šeimos metai „Amoris laetitia“ paskatins šeimos meilės džiaugsmo skelbimą ir liudijimą. Bažnyčia, visi jos nariai ir ypač tikinčiųjų šeimos turi skelbti ir liudyti, kad šeimoje gaunama ir dovanojama meilė iš tiesų yra geroji naujiena pasauliui. Reikia praplėsti mūsų žvilgsnį ir iš naujo suvokti santuokos ir šeimos svarbą, rašo popiežius apaštališkajame paraginime.

Popiežius dokumentą apie šeimos gyvenimą ir pašaukimą mūsų dienų pasaulyje ir Bažnyčioje paskelbė 2016 metais po dviejų Vatikane įvykusių Vyskupų sinodo asamblėjų šeimos klausimais. Vatikano interneto svetainė vatican.va paskelbė popiežiaus apaštališkojo paraginimo „Amoris laetitia“ teksto vertimus į šešiolika kalbų. Lietuvos šeimos centras lietuvišką vertimą žada paskelbti savo portale lietuvosseimoscentras.lt/amoris-laetitia/ penktadienį, kovo 19-ąją, apaštališkojo paraginimo penktųjų metinių ir Šeimos metų „Amoris laetitia“ pradžios proga.

Šeimos metus „Amoris laetitia“ visuotinėje Bažnyčioje koordinuoja Šventojo Sosto Pasauliečių, šeimos ir gyvybės dikasterija. Diskasterija notoje patikino, jog pandemijos patirtis išryškino šeimos, kaip namų Bažnyčios, vaidmenį ir pabrėžė ryšių tarp šeimos narių svarbą. Įvairiomis pastoracinėmis ir kultūrinėmis iniciatyvomis, kurių bus imamasi Šeimos metais, norima paskatinti visas pasaulio bažnytines bendruomenes, visus jų narius būti šeimoje patiriamos ir dovanojamos meilės liudytojais.

Šeimos metams „Amoris laetitia“ skirtas Pasauliečių, šeimos ir gyvybės dikasterijos portalas amorislaetitia.va penkiomis kalbomis – anglų, prancūzų, ispanų, portugalų ir italų – skelbia pagalbinę medžiagą ir gaires, padėsiančias vietinėms Bažnyčioms ugdyti šeimos pastoraciją. (SAK / Vatican News)

Pagal: https://www.vaticannews.va/lt/popiezius/news/2021-03/popiezius-grazinkime-seima-i-baznycios-ir-visuomenes-centra0.html

Trumpai apie parapiją

Parapija apima dalį Senamiesčio, Dauniškio ir Aukštakalnio mikrorajonus bei keletą šalia esančių kaimų. Šioje teritorijoje gyvena apie 13 tūkstančių katalikų tikinčiųjų.

Kaip rasti

Adresas: Aušros g. 78, 28150 Utena,
Id.k.: 191311955,
El. paštas: udaparapija@gmail.com,
Parapijos raštinės tel. nr. 8 389 50313,
Parapijos klebono tel. nr. 8 687 57969.

LT314010051003917086,
AB Luminor bank,

 

Parapijos raštinė

Parapijos raštinės darbo laikas:

Pirmadienį 17.00-18.00
Antradienį - penktadienį 9.00-11.00 ir 17.00-18.00
Šeštadienį prieš 10.00 ir 12.00 val. Mišias ir 17.00-18.00
Sekmadienį prieš 9.00 ir 11.00 val. Mišias ir 17.00-18.00

Utenos Dievo apvaizdos parapija © 2024 All Rights Reserved.

Search